Община Бургас взима участие в Европейската седмица на мобилността 2025, която ще се проведе от 14 до 22 септември под мотото „Комбинирай и се движи“. И тази година градът потвърждава ангажимента си към устойчивата градска мобилност с поредица от форуми, интерактивни инициативи и кампании, насочени към конкретно по-чист, умен и достъпен транспорт и споделени пространства за всички.
Присъединете се към градския велосипеден празник „РИТЪМ И КОЛЕЛА“ – част от „Европейската седмица на мобилността“ в Бургас!
Заедно ще отбележим „Деня без автомобили“ с колела, музика и послание за по-чиста и устойчива мобилност.
Къде и кога?
Сборен пункт: пред Пантеона в Морската градина, 9:30 ч. Начало на велошествието: 10:00 ч. /Край: 12:00ч
Маршрутът преминава по улиците край Морската градина – ул. „24-ти пехотен Черноморски полк“ и ул. „Димитър Димов“ – в леко и достъпно темпо.
Това е празник за всички: Най-малките на колела с мама и татко; Хората, които правят първите си километри с колело в града; Опитните колоездачи, за които карането е страст и спорт; Всички, които обичат движението – със скейтборди, ролери или други алтернативни превозни средства.
DJ JiJo (Живко Маринов) – съосновател на Jazz Profilactika – ще създаде ритъма на велошествието с фънк, соул и хаус. Очаква ни истински градски празник на движението и свободата.
Ела и стани част от вълната – повече колела, по-малко автомобили, повече ритъм и повече свобода!
През седмицата жителите и гостите на града ще могат да се включат в атрактивни събития и дейности, които популяризират екологичния транспорт, намаляват зависимостта от автомобилите и подобряват подобрението на живота в града.
#КарайТанцувайЖивей #МузикаИКолела #РитъмътнаГрада #НямаТакъвИвент
Организатори и партньори:
Община Бургас, Областен информационен център – Бургас, Сдружение „Рън Сайкъл“, TRANSPRESS, Байк Бургас, ELDRIVE, Бургаска велосипедна общност и Регионален център за развитие на социалната икономика в ЮИР